Kiva Han Coffee  

Geri git   Kiva Han Coffee > Barista Teknikleri
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Barista Teknikleri Nasıl yapılmalı, nasıl yapılmamalı, tüyolar, incelikler... Yardım köşesi

Seçenekler Stil
Alt 08-07-2009, 03:16 AM
guzelmarmara guzelmarmara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kahve Sever

Standart Süt, süt köpürtmek, süt köpürtücü...

Kahve konusunda yeni olduğumu geçenlerde french press seçimi ile ilgili mesajımda belirtmiştim. Geçenlerde bir adım ileri gidip Jabobs'un eşantiyon pressinde sıcak sütü köpürterek kahveme köpük hazırladım. Baktım ki bu şey çok güzel gidiyor

Uyduruk bir french press ile süt çok güzel köpürüyor; ancak internette bazı sitelerde Severin'in süt köpürtücüsü var. Şöyle birşey:

Fiyatı 15-20 lira arasında. Şöyle ki, hiçbir yerde uyduruk french press bulamıyorum. BİM'de 1 liraya vardı deniyor ancak bütün marketleri, tabak bardak satan yerleri geziyorum hep 15-20 liralık pressler var ve sırf süt köpürtmek için alıcaksam bu aleti alayım diyorum.

Ucuza press nerden bulabilirim, ya da Severin'in bu aleti sütü pressden daha iyi köpürtüyor mudur?

Köpürtme işinden ayrı olarak, pressde ya da cezvede hazırladığım sıcak kahveye, sütü ısıtıp, pressde köpürterek elde ettiğim köpüğü ekliyorum. Köpük sıcak sütten mi soğuk sütten mi elde edilir?

Belki abartıp bu sıcakta iki fincanı devirdiğimden -ama çok lezzetliydi!- bu kadar sütlü kahve bende biraz bulantı yaptı açıkçası. Sütün köpüğü neredeyse tamamen yağdan ibarettir diye biliyorum. Bununla alakası olabilir mi?

Sorular biraz acaip hatta saçma ama başka türlü nasıl sorulur bilemeyeceğim. Şimdiden teşekkürler...
Alt 08-07-2009, 01:16 PM
Ghaldszar Ghaldszar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kahve Aşığı

Yukarıda fotografını koydugun tipte köpürtücülerden kahve dünyasında var.
Ben french pressden daha fazla tercih ediyorum bu aleti açıkcası french press çok yorucu geliyor ve bu alet sanki daha iyi köpürtüyor.

Seçenekler
Stil